Aktorja shumë e pëlqyer nga publiku për faktin që flet gjithnjë pa doreza e që njihet për karakterin e saj moskokëçarës, Anna Lika ka bërë një ndryshim në pamje së fundmi.

Anna ka hequr dorë nga flokët bjonde dhe është kthyer në brune, ngjyrë e cila i shkon shumë. Por ajo që e bën të mos njihet janë lentet jeshile që aktorja ka vendosur në foton e fundit.

Me xhinse e taka, e veshur me shumë stil, Anna ka pozuar mbrëmjen e djeshme në një lokal në kryeqytet.

Aktorja ka marrë komplimenta të shumta nga ndjekësit e nuk kishte si të ndodhte ndryshe me këtë look që i shkon shumë.