Orë deçizive janë për ish-kapitenin e Interit Mauro Icardi. Sportmediaset shkruan se gjasat më të mëdha janë që 26-vjeçari të qëndrojë te zikaltërit pavarësisht se Beppe Marotta, administratori i deleguar i klubit, tha se me shumë mundësi deri në mbylljen e markatos ‘bomberi’ do të largohet.

Koha e mbetur ne dizpozicion nuk është premtuese, por nuk nuk do të ishte çudi nëse në momentet e fundit klube si Barcelona, Paris SG, Atletico Madrid dhe Valnecia të hidheshin në sulm për Mauron. Me dështimin e Neymar, por duke parë edhe dëmtimet e shpeshta të Dembele-s dhe Suarez-it, Icardi do të ishte zgjedhje perfekte për ngërçin. I shumdëshiruar sulmuesi i Interit është edhe për Simeone-n, pavarësisht se trajneri i Atletico-s ka në dispozicion Alvaro Morata-n dhe Diego Costa-n.