Sot në orën 18:00 në Moncao do të hidhet shorti për të përcaktuar fazën e grupeve të Champions Leagues.

Një parashikim është bërë edhe nga “BT Sport”, që ka mbledhur ekspertë nga Google, Opta dhe Squawka, për të analizuar sezonin 2019/2020.

Sipas të dhënave, Real Madrid do të rikthejë kurorën europiane, duke mposhtur 3-2 në finale Bayern Munich, shkruan SYRI.net.

Skuadra e Zidanes, sipas parashikimeve do të kalojë një rrugë të vështirë duke eliminuar Manchester Cityn, Chelsean dhe Barcelonën në gjysmëfinale.

Në krahun tjetër, Bayern Munich do të eliminonte Atletico Madridin, PSG dhe Juventusin, për të mbërritur deri në finalen e madhe.

Sipas parashikimeve kampioni i ri i Europës do të shpallej Real Madrid.

Më poshtë shikoni ecurinë dhe rezultatet e skuadrave sipas këtij parashikimi:

1/16 e finales:

Real Madrid 7 – Manchester City 5

Borussia Dortmund 1 – Chelsea 2

Barcelona 3 – Inter 1

Liverpool 4 – Salzburgo 3

Bayern 3 – Atlético de Madrid 1

PSG 3 – Shaktar 2

Juventus 3 – Valencia 2

Lyon 2 – Atalanta 2

Çerekfinale:

Real Madrid 4 – Chelsea 2

Barcelona 2 – Liverpool 0

Bayern 3 – PSG 2

Juventus 2 – Lyon 1

Gjysmëfinale:

Real Madrid 5 – Barcelona 2

Bayern 3 – Juventus 0

Finale:

Real Madrid 3:2 Bayern Munich