Moti për ditën e sotme parashikohet i vranët me intervale të shkurtëra me diell.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët.

Prej orëve të drekës dhe ato të pasdites reshjet hera herës me intensitet deri mesatar në formë shtrëngatash dhe rrebeshe me shkarkesa elektrike. Parashikohet breshër i izoluar.

Për shkak të reshjeve do të ketë mjegull e mjegullinë lokale. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-10m/sek. Valëzimi në detet Adriatik e Jon i forcës 0-1.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 10/20 Re shi

Kukës 7/15 Re shi

Lezhë 10/20 Re shi

Dibër 4/14 Re shi

Durrës 9/20 Re shi

Tiranë 10/20 Re shi

Elbasan 9/19 Re shi

Berat 8/21 Re shi

Vlorë 9/19 Re shi

Korcë 4/14 Re shi

Gjirokastër 8/19 Re shi

Sarandë 11/21 Re shi