Moti për sot parashikohet i vranët në të gjithë vendin deri në orët e drekës.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë reshje shiu të herëpasherëshme në pjesën më të madhe të vendit që në orët e para të 24-orëshit, me intensitet të ulët dhe mesatar.

Reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave, lokalisht dhe në kohë afatshkurtër në formën e stuhive.

Pas orëve të drekës mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 m/sek. Valëzimi në detet Adriatik e Jon i forcës 0-1 ballë me lartësi vale 0,2-0,6 metër.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 11/17 Shi diell

Kukës 10/15 Shi diell

Lezhë 11/17 Shi diell

Dibër 8/13 Shi diell

Durrës 11/18 Shi diell

Tiranë 12/19 Shi diell

Elbasan 10/17 Shi diell

Berat 10/19 Shi diell

Vlorë 12/19 Shi diell

Korçë 7/15 Shi diell

Gjirokastër 9/20 Shi diell

Sarandë 12/20 Shi diell