Moti për sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët. Në orët e mesditës dhe pasdites reshjet do të fitojnë intensitet mesatar në formën e shtrëngatave.

Mjegull / mjegullinë lokale do të ketë për shkak të reshjeve të shiut. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim 1-10m/sek dhe në bregdet fiton shpejtësi deri 15m/sek. Valëzimi në detet Adriatik e Jon parashikohet i forcës 0-1 ballë me lartësi vale 0.3-0.8 metër.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 9/17 Shi diell

Kukës 7/15 Shi diell

Lezhë 9/17 Shi diell

Dibër 5/14 Shi diell

Durrës 10/18 Shi diell

Tiranë 10/19 Shi diell

Elbasan 10/17 Shi diell

Berat 7/18 Shi diell

Vlorë 8/20 Shi diell

Korçë 5/14 Shi diell

Gjirokastër 7/18 Shi diell

Sarandë 12/20 Shi diell