Shfrytëzimi që i bëri kreu demokrat fëmijëve mbrëmjen e sotme tek zona e Unazës së Madhe ka bërë që i gjithë rrjeti të reagojë ashpër ndaj tij duke e “masakruar” me komente negative.

Janë me dhjetra qytetarë ata të cilët e kanë kritikuar duke përdorur për qëllime politike edhe fëmijë të pafajshëm minorenë. “Ke frike o Hajdut dhe Kriminel.Kot e ke nuk ta mban Suma.Pergatitu se te eshte bere gati Qelia.O Zot c’do te pesoje Vera e Sumes tate. Po do te ndjesh Lezet te papare”, shkruan një qytetar. Ndërsa një tjetër e cilëson atë shembullin më të keq të një politikani, ndërsa uron që të vijë sa më shpejt dita e arrestimit të Bashës për të gjitha krimet që ka bërë. “Ky eshte shëmbulli me i keq i nje politikani. Eshte vrases, hajdut, mashtrues, manipulator, frikacak, hipokrit. Uroj te vije dita qe ky kar-afil Hollandez te arrestohet dhe gjykohet per gjithe krimet qe ka bere”, shkruan një tjetër qytetar.