Kanë përfunduar pjesët e para në ndeshjet e ditës së sotme në Champions League.

Në sy bie fitorja e Juventusit me rezultatin 1-0 përballë Bayer Leverkusen, golin e vetëm e realizoi Gonzalo Higuain (17’).

Kurse në Londër, Bajerni po fiton 2-1 ndaj Tottenhamit. Golat në këtë takim u realizuan nga Heung-Min Son (12’); Joshua Kimmich (15’) dhe Lewandowski (45’).