Opozita zhvillon sot protestën e saj të gjashtë kombëtare.

Siç është bere me dije protesta do ta ketë pikenisjen në 19:00. Burime per AlpeNews.al bëjnë me dije se rreth orës 18:45 në zonën pranë Unazës së Re në kryeqytet, banoret e Astrit kanë dhunuar rende një prej shoferëve që po drejtonte makinën.

Qytetarja shprehet për AlpeNews.al: “Jam tmerruar. Poshte shtëpisë time ne rruge kryesore tek pallati me shigjeta banoret e Astirit sapo kanë dhunuar një prej shoferëve mesa duket vetem sepse ishte me makinë.

Shoferi donte të ikte dhe ata nuk e linin. Në kete moment nisën ta dhunonin aq keq bashkë me gjithë makinë”.