Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Gjatë javës shumë dash që janë në çift do të kenë probleme me partnerin/en e tyre. Ndër shumë prej tyre do të jenë edhe ata që do të jenë në gjendje të zbulojnë një tradhti, e cila do të trondisë edhe marrëdhëniet më të forta. Një zgjedhje e vështirë ju pret, është më mirë të reflektohet. Pak nervozitet edhe për beqarët, disa njohje të reja mund të jenë veçanërisht irrituese.

Puna: Disonancat planetare do t’i bëjnë vendasit të shqetësuar gjatë kësaj jave. Jo vetëm se, në punë do të keni grindje të vazhdueshme me kolegun tuaj, i cili do të bëjë që ju të humbni durimin. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të përpiqeni ta zhbllokoni situatën. Zbatoni një strategji të mirë nëse nuk doni që thashethemet t’ju trullosin krejtësisht.

Demi

Dashuria: Për të gjithë javën ju do të jeni të zënë si në dashuri dhe në punë. Pjesën e parë të javës ju do t’ja kushtoni të dashurit tuaj, por ju do të duhet të merrni parasysh pengesat dhe ngjarjet e paparashikuara. Do të ketë edhe mundësi keqkuptimesh të mëdha. Beqarët do të kalojnë netë më të mira të martën dhe të enjten.

Puna: Ndikimet astrologjike mund të ngatërrojnë idetë e shumë Demëve, duke i bërë ata të prirur për organizim të vështirë në çështjet praktike. Pjesën e dytë të javës do ta shpenzoni më shumë kohë duke u përpjekur të rikuperoni detyrat e prapambetura. Jupiteri do t’ju ndihmojë dhe jo pak, por do t’ju duhet të punoni mjaftueshëm.

Binjakët

Dashuria: Do të jeni më pak nervoz se javën e kaluar dhe do t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit tuaj. Ju do të kaloni mbrëmje shumë romantike, sidomos në ditët qendrore, por edhe fundjava do të jetë e mirë. Fundjavë e mahnitshme edhe për beqarët, dëshira për det dhe verë do të bëjë që ju të ndjeni nevojën për të ikur në udhëtime.

Puna: Që nga fillimi i javës yjet do të jenë në favorin tuaj dhe do të japin kënaqësi të madhe për ju. Shumë do të zgjedhin të bëjnë ndryshime të rëndësishme në jetën e tyre të përditshme dhe do të kenë të gjitha mjetet në dorë për ta bërë këtë. Vendosni të gjitha përgatitjet tuaja në lojë për të përmirësuar pozicionin tuaj.

Gaforrja

Dashuria: Interesi juaj më i madh këtë javë do të jetë drejt çështjeve të zemrës. Kuptimi emocional dhe i pasionuar do të jetë në nivelet më të larta sidomos të enjten, kur ju do ti tregoni të dashurit/ës tuaj gjithë zemërimin. Pasion dhe eros edhe për ata që nuk kanë gjetur ende personin e zemrës.

Puna: gjatë kësaj jave ju do të dëshironi të rikuperoni disa mundësi që keni humbur. Për disa, do të ketë mundësi që t’i ktheni ata në favorin tuaj, por ndërkohë mos lejoni që të gaboni se çfarë fati të mirë ka në dispozicion për ju. Megjithatë, para se të merrni vendime të rëndësishme, analizoni mirë situatat.

Luani

Dashuria: Ju do të keni shumë për të bërë gjatë javës, si dhe në punë edhe në dashuri. Një surprizë e mrekullueshme po vjen nga partneri. Shumë çifte mund të hyjnë në një rrugë të rëndësishme që do t’i çojë ata në kurorën e ëndrrës së tyre të dashurisë. Gjatë fundjavës, edhe beqarët do të jenë shumë të këndshëm dhe mund të gjejnë një shpirt binjak.

Puna: Një javë me fat në frontin e punës, detyrat që duhet të kryhen mund të rriten, por edhe ana ekonomike mund të pësojë një rritje që rrjedhimisht do të rrisë të ardhurat. Edhe ambicia fluturon lartë, qëllimet që duhet të arrihen po bëhen gjithnjë e më të rëndësishme.

Virgjëresha

Dashuria: Ambjenti dashurisë vazhdon në një mënyrë të luhatshme, gjithashtu këtë javë do të alternoni ditë të qeta me ato të nervozizmit. Megjithatë, nuk do të ketë keqkuptime të mëdha dhe tema më e popullarizuar do të jetë ajo ekonomike! Ëeekend-i dedikuar për relaksim absolut, dhe madje edhe beqarët do të fokusohet te argëtimi.

Puna: do të jetë një javë stresuese për shkak të ngarkesës së tepruar të punës që do të ndodhë në ditët në vijim. Mundohuni të rikuperoni forcën tuaj, do t’ju duhet, gjithashtu sepse askush nuk mund t’ju zëvendësojë në punën tuaj. Disa gracka të mërkurën mund t’ju vënë në trazirë, por asgjë nuk do t’ju ndalojë të hidheni me entuziazëm në bizneset tuaja!

Peshorja

Dashuria: Në dashuri do të duhet të marrësh vendimin nëse ta falësh partnerin tënd ose duhet të largohesh dhe të ndryshosh faqen. Para se të arrini në një zgjidhje përfundimtare, dilni me miqtë për të larguar mendjen tuaj. Fundjavë e ndritshme për ata që janë vetëm, shumë njohje të reja do të vijnë për t’ju mbajtur në shoqëri!

Puna: Puna do të vazhdojë në nivele të qëndrueshme gjatë javës. Lajmet vijnë për ata që punojnë nën varësinë e të tjerëve, mund të ketë njohje për ata që kanë arritur disa qëllime. Megjithatë, pak nervozizëm për shkak të disa fjalëve që do t’ju bëjë të shqetësoheni.

Akrepi

Dashuria: Ju do të dëshironi të jeni në shoqërinë e partnerit tuaj këtë javë, por gjithashtu të jeni me miqtë dhe familjen tuaj. Organizoni diçka për të qenë me ata që doni. Beqarët do të jetë në luftë me diçka nga e kaluara që kthehet të shqetësojë të tashmen.

Puna: Pas dy ditësh të qeta, puna do të ndryshojë dhe mund të ketë diskutime me kolegët dhe eprorët. Jini të qartë në kërkesat tuaja dhe mos u mposhtni nga ata që nuk duan të pranojnë meritat tuaja. Tregoni se edhe ju keni bërë pjesën tuaj.

Shigjetari

Dashuria: Java do të jetë e mbushur me surpriza tashmë nga e hëna dhe me gjasë që ju do të përballeni më së miri me ndonjë problem. Do keni disa keqkuptime të vogla, por nuk do të shqetësojnë harmoninë në çift. Javë e madhe madje edhe për zemrat e vetmuara, ju jeni duke marrë një rrugë që mund të krenoheni.

Puna: do të jeni plot energji dhe do të plotësoni të gjitha punët e mbetura. Kjo do t’ju lejojë të rrisni të ardhurat tuaja dhe të kuptoni diçka që ju intereson me të vërtetë, ndoshta edhe duke blerë një shtëpi. Ju jeni duke mbledhur shumë kënaqësi.

Bricjapi

Dashuria: Nëse jeni në çift ju do të jeni këkues, aq shumë sa që partneri mund t’ju vëjë përpara një zgjedhjeje. Shmangni zotërimin, do ta bëni më të keq marrëdhënien, por përpiquni të lini hapësirën për të dashurin tuaj. Fundjavë e mirë për beqarët, shumë njerëz do të takoni.

Puna: pjesa e parë e javës do të shkojë shumë mirë në punë, ndërsa në të dytën mund të ketë një pengesë dhe kjo mund të shkaktojë nervozizëm. Mos u shqetësoni, asgjë nuk do të ndodhë që mund të mërzisë.

Ujori

Dashuria: Një javë e mbushur me lajme për sferën sentimentale, sidomos në ditët e mesme do të ketë surpriza të mrekullueshme për ata që kanë një projekt afatgjatë dhe do të duan ta mbajnë atë. Edhe beqarët do të kenë takime të mrekullueshme, sidomos në fundjavë, kur dëshira për t’u çlodhur do t’u lejojë shumë vetëve të lënë edhe dyert e tyre të hapura.

Puna: do të jesh shumë kreativ në punë gjatë javës. Idetë dhe projektet do të shkojnë krah për krah, të ndihmuar nga kreativiteti që shumë të lindur nga shenja do të tregojnë se dinë të shfrytëzojnë. Kjo do t’ju lejojë të përfundoni shpejt projektet tuaja të punës, duke fituar respektin e kolegëve tuaj.

Peshqit

Dashuria: Gjatë këtyre ditëve, mund të izoloheni nga bota përreth duke u kushtuar ditëve të tyre gjëra të vogla të përditshme. Dikush mund të mërzitet, por gjithnjë do të jetë në gjendje të zgjedhë disa mbrëmje me miqtë për të provuar të argëtohen dhe të pastrojnë mendjen nga mendimet e këqija.

Puna: këtë javë puna do të vazhdojë mirë, por nostalgjia dhe gjendja e keqe vazhdojnë të ndjehen. Mundohuni të shpërqendroni veten duke u përpjekur të dilni me shokë për të pushuar, duke i dhënë vetes pak relaksim nuk do të thotë braktisje e angazhimeve. Ju patjetër do të ktheheni më shumë ngarkesa!