Plakja e gjoksit është konsideruar si një fenomen natyror që vjen me moshën, por nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Ekziston një zgjidhje dhe ajo quhet ananas.

Mjekët shpjegojnë se ananasi është i pasur me antioksidantë, që do të thotë se ky frut ofron veti të forta antikancer.

Ananasi është gjithashtu i mbushur me substanca që ndihmojnë rivendosjen e elasticitetit të lëkurës. Ja si ta përgatisni një lëng me përbërje ananasi për të parë rezultatet shpejt:

Përbërësit:

1 filxhan me copa ananasi

¼ filxhan lëng ananasi

½ filxhan kos

1/4 filxhan ujë

1/4 kuba akulli

Përzieni përbërësit dhe konsumoheni pijen e përgatitur çdo mëngjes para vaktit të mëngjesit.j.j