Juventus po planifikon që të rinovojë kontratën me Cristiano Ronaldo-n deri në vitin 2023, çka do ta mbante yllin portugez në skuadër deri në moshën 38-vjeçare.

“Corriere dello Sport” raporton se vetë lojtari beson se ka ende shumë për të dhënë dhe këtë ia ka bërë të qartë edhe menaxherit të tij Jorge Mendes.

Synimet e portugezit i ka mësuar edhe drejtori sportiv i Juventus, Fabio Paratici, dhe është i përgatitur t’i ofrojë atij një rinovim 3+1, fillimisht 3-vjeçar, me opsion për 1 vit më shumë.

Sipas “Corriere”, palët janë dakord dhe rroga prej 30 mln eurosh në sezon e lojtarit nuk do të preket, por firma do të hidhet në pranverë, kur klubi të ketë krijuar një ide më të qartë të trofeve që mund të fitojë këtë sezon.