Juventus' Giorgio Chiellini (R) scores the 0-1 goal during the Italian Serie A soccer match Parma Calcio1913 vs Juventus FC at Ennio Tardini Stadium in Parma, Italy, 24 August 2019.ANSA/ELISABETTA BARACCHI

Juventusi e ka filluar me fitore sezonin e ri në Serie A.

Një gol i Gorgio Chiellini në minutën e 21-të të ndeshjes mjaftoi që bardhezinjtë të shkojnë me tri pikë në Torino.

Pjesa e parë ishte e dominuar prej juventinëve të cilët edhe arritën të goli në minutën e 21-të.

Goditja nga këndi u ekzekutua nga Alex Sandro e ku aty u gjend Chiellini i cili shënoi me kokë.

Në këtë pjesë shënoi edhe Ronaldo por VAR anuloi golin e tij.

Pjesa e dytë ishte po ashtu më e mirë për Juventusin të cilët patën nđn kontroll ndeshjen duke mos e vendosur për asnjë moment në dyshim fitoren.

Me këtë fitore Juventusi nis kampionatin e ri me tri pikë, ndërsa një ndeshje tjetër e Seria A fillon sonte në 20:45 në mes të Fiorentinas dhe Napolit.