Kryeministri Rama e ka filluar ditën e sotme me një ftesë për qytetarët dashamirës të teatrit të marrin pjesë në festivalin mbarëkombëtar i cili ngre siparin në godinën e re të teatrit Turbina.

Aktorët do performojnë për herë të parë në skenën e Turbinës.

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES ?

dhe me këtë ftesë për dashamirët e teatrit, të cilëve me shumë kënaqësi u ofrojmë më në fund një festival mbarëkombëtar në një skenë të re dinjitoze për aktorë të njohur e të rinj, ju uroj një fundjavë të mbarë ?./G.Gj/Lexo.al/