Zlatan Ibrahimovic ka nxjerr në treg autobiografinë e tij, ku natyrisht fjalë kryesore është fusha e blertë. Me titullin “Unë jam futbollist”, Zlatan ka “thumbuar” edhe ish-skuadrat e tij, ku Milani është ajo më e prekura. Ibrahimovic pranon se ndihej i tradhëtuar nga kuqezinjtë kur e shitën atë në Paris Saint-Germain.

“Galliani më tha: ‘Ibra, ti nuk ke asgjë për t’u shqetësuar, nuk do të të shesim.’ Pak javë më vonë, isha në shtëpinë time të pushimit në Vaxholm. Sapo u ktheva nga ski uji dhe pashë se kishte pesë thirrje të humbura në telefonin tim nga Mino Raiola. “Do ta kisha bërë të betohesh të mos më thërriste gjatë pushimeve të mia, kështu që e dija që po ndodhte diçka. “Duhet të flasim”-më tha ai. ‘Leonardo do t’ju thërrasë.’

“Pyeta veten se kush ishte ky Leonardo, pastaj e vuri atë së bashku. Leonardo … drejtori i sportit në PSG. ‘Dëgjo, nuk dua të flas me të. Nuk ka asgjë për të folur, duke parë si Galliani premtoi se nuk do të isha në shitje. ‘ “Raiola u përgjigj:” Epo, shih, në realitet ata tashmë të kanë shitur … “-shkruhet në librin e suedezit.