Pushimet e Vitit të Ri ishin të gjata për Lulzim Bashën. Në disa media u raportua se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shkuar me familjen për pushimet e fundvitit me familjen fillimisht në Holandë dhe më pas destinacioni i rradhës kanë qenë ishujt e Karaibeve.

Pas kthimit nga pushimet Basha postoi në facebook e tij një takimi që kishte patur në Itali. Ajo që u vu re ishte ngjyra e lëkurës së Bashës në i cili ishte nxirë nga rrezet e diellit.

Duket se lideri i opozitës pas djegieve të mandateve, protesta, debateve politike është “lodhur” dhe ka kaluar disa ditë në vendet, ku  ka diell dhe siç duket në foto e mëposhtme i paska bërë mirë pasi ka marrë ngjyrën e një “çokollate”. Basha nuk ndoqi rrugën si rivali i tij politik kryeministri Rama i cili edhe në ditën e Vitit të Ri, ishte pranë banorëve të prekur nga tërmeti.