Ditën e djeshme bëri bujë deklarata e Olti Currit ndaj Alketa Vejsiut dhe nismës së saj për të ndihmuar vogëlushin e “Piter Pan”, Xheision Baftin, i njohur si Taramelja.

“Dua tju kerkoj nje ndihme! Nuk e di si funksionon por deri te henen ne spektakel do ta kem zbuluar rrugen zyrtare. Kerkoj ndihmen tuaj qe ne nje llogari bankare transparente per publikun, te japim nje kontribut sado te vogel per ti sistemuar nje shtepi ketij djali qe jam e bindur “do ja dale te beje dicka te mire ne kete jete”, shkruante Alketa.

“Në fakt Xheisoni është pika e fortë dhe e vetme e këtij sezoni te ‘Në kurthin e Piter Pan’. Produksioni le të fusë më pak në xhep dhe të paguajë për atë që meriton ky personazh dhe jo ta shndërrojë në ‘lypës’. Xheisoni meriton të paguhet më shumë se kushdo tjetër në atë spektakël sepse pa atë, spektakli do ishte një fu.neral me sigla hapje dhe mbyllje, asgjë më shumë”, shkruante Olti.

Pas këtij statusi të opinionistit, Alketa ka reaguar me një postim në Instastory me shprehjen e Oscar Wilde: “Asnjë vepër e mirë nuk mbetet e pandëshkuar”.