“Volvograd Arena” do të presë sot ndeshjen mes Tunizisë dhe Anglisë, e vlefshme për grupin G, aty ku bën pjesë edhe Belgjika që mundi Panamanë me rezultatin 3-0.

Fitorja për Anglinë është detyrim në këtë takim, ku Southgeit ka hedhur në fushë formacionin më të mirë, pa bërë surpriza, me Kejnin që do të udhëheqë sulmin anglez. Nga stoli do ta nisë Xhimi Vardi dhe Rashford.

Formacionet zyrtare:

Tunizia: Hasen, Maloul, Bron, Jozef, Meriah, Sasi, Badri, Skhiri, Sliti, Khazri, Ben Jozef
Trajner. Nabil Maloul

Anglia: Pikford, Uokër, Stons, Megir, Tripir, Ali, Henderson, Lingard, Jang, Sterling, Kejn
Trajner. Gareth Southgeit