Trajneri i Skuadrës së Juventus, Murizio Sarri, u shfaq i nervozuar përpara mediave pas barazimit me skuadrën e Fiorentinës. Nervozizmin ai nuk e kishte me rezultatin por me federatën e cila sipas tij kishte vendosur një orar të papërshtatshëm për të zhvilluar takimin.

Ndeshja u luajt në orën 15:00 dhe për Sarrin kjo kishte një ndikim pasi në atë orë ishte dhe kulmi i vapës.

Por kundërpërgjigja ka ardhur nga Conte, kur është pyetur nga gazetarët në lidhje me këto ankesa. Sipas trajnerit të Interit, Sarri duhet të qetësohet pasi është në anën e të fortëve: “Nuk dua të them asgjë, sepse niset që nga burimet financiare dhe bilanci. Le të qetësohet se është edhe në anën e të fortëve”, ka thënë Conte.