Sulmuesi Sokol Cikalleshi nuk di të ndalet. Ai ka gjetur dy herë rrugën e rrjetës në pjesën e parë në fitoren 1-3 të skuadrës së tij, Akhisarspor në transfertë kundër Fatih Karagümrük.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-3, ndërsa shqiptari realizoi në minutën e 22′ dhe 29′. Ndeshja po luhet në një fushë të denjë për ekipet e moshave në Shqipëri. Ai ka shënuar 4 gola në 3 sfidat e tij të fundit. Statistika fantastike për shqiptarin.