Mbrojtësi spanjoll i Barcelonës rrezikoi një dëmtim mjaft serioz para sfidës me Interin teksa ekipi i tij ka mbërritur në Milano.

I fokusuar celulari i tij dhe me kufje në vesh, ai u përplas me pasqyrën e autobusit, megjithatë duket se goditja nuk ka qënë aq e fortë.

Pique ka udhëtuar me ekipin e Barcelonës drejt Italisë për të qënë i gatshëm për sfidën e Champions League ndaj Interit.