Diten e sotme avioni tjeter i ‘AIR ALBANIA’, Migjeni,  ka nisur fluturimet drejt qiejve te Europes.

Ai do te fluturoje drejt destinacioneve Romë, Milano dhe Bolonja.

Avioni eshte i tipi Boeing 737 800, prodhim i vitit 2016 dhe sot eshte ngritur nga Rinasi per here te pare, zyrtarisht.

Me poshte po ju sjellim videon kur ‘Migjeni’ merr shpejtesi per tu ngritur ne fluturim, ne pisten e aeroportit ‘Nene Tereza’./Lexo.al