Edi Rama është zhvendosur në Durrës për të parë nga afër situatën pas tërmetit, ndërsa ka ndarë edhe grupet e punës vetë, ku bëjnë pjesë ministra dhe deputetë.

Me tej kryeministri eshte zhvendosur ne stadiumin ”Niko Dovana” ku ka takuar qytetaret e sistemuar aty, te cilet jane strehuar, kane marre sherbim shendetesor dhe ushqim nga shteti.

Qytetaret e kane falenderuar kryeministrin per te gjithe angazhimin shteteror.

Nje zonje e moshuar teksa fliste me kryeministrin u shpreh shume falenderuese ndaj angazhimit shteteror, duke theksuar se qekur ka vajtur aty, eshte vizituar nga mjeket dhe gjithçka eshte ne rregull. Nga ana tjeter kryeministri theksoi se nuk duhet falenderuar pasi aq eshte mundesia e aq po behet, por deshira eshte edhe me e madhe.

Edhe qytetare e qytetare te tjere ne stadium jane shprehur se angazhimi i shtetit ka qene shume i mire dhe i shpejte dhe se ndihen te sigurte.

Kryeministri nga ana e tij theksoi se nuk ka vend per panik dhe se situata tanime eshte nen kontroll./Lexo.al