Dita e sotme parashikohet me mot të kthjellët dhe vranësira të shpeshta. Vranësirat më të theksuara do të jenë në veri dhe pjesën qendrore. Gjatë mesditës në ekstremin veriore do të ketë reshje të dobëta dhe të izoluara shiu.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale nga 1 gradë celcius, deri në 21, 22 gradë celcius.