Policia ka arrestuar një të dyshuar në lidhje me vrasjen e reperit amerikan XXXTentacion.

I dyshuari i quajtur Dedrick D Williams, 22 vjeç, po përballet me një akuzë për vrasje të shkallës së parë.

Reperi 20-vjeçar , emri i vërtetë i të cilit është Jahseh Onfroy, u qëllua me armë pasi doli nga një dyqan motorash në jug të Florida të hënën dhe vdiq në spital.

Shpesh i përshkruar si një nga artistët më të diskutueshëm të rap, ai shpejt u ngrit në famë me dy albume hit.

Nuk është e qartë nëse policia po kërkon për të dyshuar të tjerë.

Williams është akuzuar gjithashtu për shkatërim të provës për vjedhjen e një automjeti dhe ngarje makine pa licencë, raporton New York Daily News.

Onfroy ishte duke e lënë shitësin pak para orës 16:00 të hënën, kur dy burra iu afruan atij, thonë zyrtarët.

Të paktën një prej tyre e qëlloi atë para se të dy ata ikën nga skena e krimit në Deerfield Beach, 43 milje në veri të Miamit, në një SUV ngjyrë të errët.

Videoja e postuar në mediat sociale me sa duket tregoi se Onfroy u rrëzua në makinën e tij. Një dëshmitar i tha TMZ-së për lajmët e lajmeve televizive që të shtëna të shumëfishta ishin shkarkuar jashtë përfaqësuesit. j.j