Maurizio Sarri do të ketë vështirësi të marrë vendim për ta zgjedhur formacionin titullar te Juventusi ku shumë “yje” do detyrohen të pozicionohen në stolin rezervë.

Juventusi ka fituar një reputacion si mbreti i transferimeve me kosto zero.

Andrea Pirlo, Paul Pogba, Kingsley Coman, Dani Alves dhe Emre Can janë disa nga lojtarët që erdhën te “Zonja e Vjetër”, pas asnjë cent.

Së fundmi kanë nënshkruar Aaron Ramsey, Adrien Rabiot dhe Gianluigi Buffon të cilët mbërrijnë te Juventusi me parametra zero.

Por, Juventusi është duke e provuar që me çdo kusht të transferojë mbrojtësin holandez, Matthijs de Ligt për të cilin i ka ofruar Ajaxit plot 75 milionë euro.

Për më tepër, në klub është kthyer edhe sulmuesi Gonzalo Higuain që ishte huazim te Chelsea.

Formacioni i mundshëm i Juventusit sezonin e ri: