Gazeta gjermane ‘Frankfurter Rundschau’ ka bërë një shkrim për Kosovën rreth marrëveshjes së saj me Serbinë.

Gazeta thotë se marrëveshja Serbi-Kosovë, tashmë ka përfunduar dhe do të nënshkruhet më 12 qershor në Washington, ku do të zgjas 6 muaj nga implementimi i saj.Lajmin e ka bërë publike edhe publicisti Xhevat Rexhaj, i cili në ‘Facebook’ ka publikuar edhe shkrimin e gazetës gjermane.

Postimi i plotë:

Lajm i ri rreth marrëveshjes Thaqi- Vuqiq

Media gjermane shkruan:Marreveshja për ndryshime kufijsh mes Kosovës e Serbisë është përfunduar tashmë ..Marreveshja do të nenshkruhet në Ëashington më datën 12 qershor, dhe 6 muaj do të zgjas implementimi i saj!